Copenhagen Spring Regatta 2024 Bagsværd Sø 19.04.2024 - 21.04.2024
  • 1
    Fre EM
    16:00
    Senior
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Holten Poulsen Rene
    SF1-51988
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    3:39:456
    2Kernen Dennis
    SF3-62000
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    3:40:466
    3Kolehmainen Eetu
    SF2-62001
    Mikkelin Melojat
    Mikkelin Melojat
    3:42:209
    4Kamper Kristensen Kristian
    SF2-22003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    3:53:710
    5Johansson Daniel
    SF1-82004
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    4:09:191
    6Duvivier Alban
    SF3-12000
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:12:474
    7Riber Meldgaard Jeppe
    SF/OUT2004
    Holte
    Holte Roklub
    4:32:852
  • 2
    Fre EM
    16:07
    Senior
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Brandt Pedersen Mads
    SF2-51996
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:36:559
    2Nathell Martin
    SF1-41995
    Ängelholm
    Ängelholms Rodd & Kanot
    3:37:063
    3Lindberg Joakim
    SF3-31993
    Finspång
    Finspångs Kanotklubb
    3:39:456
    4 Jørgensen Valdemar
    SF3-72003
    ARK
    Amager Ro- og Kajakklub
    3:51:947
    5Borggaard Jeppe
    SF2-82005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    4:17:525
    6Koponen Lagnevall Alfred
    SF1-12005
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    4:35:283
    7Molin Frederik
    SF/OUT2005
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:37:449
  • 3
    Fre EM
    16:14
    Senior
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Schult Jensen Simon
    SF3-41999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    3:53:201
    2Skau Toftgaard Gustav
    SF1-62005
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    3:58:842
    3Blem Marcus
    SF2-32003
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:00:615
    4Odgaard Jakobsen Palle
    SF2-72004
    Lemvig
    Lemvig Roklub
    4:01:682
    5Andersson Daniel
    SF1-22005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    4:13:909
    6Nielsen Lukas
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    DSQ
  • 4
    Fre EM
    16:21
    Senior
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Thorbjørn
    SF3-52000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:45:715
    2Brodén Karl
    SF2-42001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    3:54:389
    3Knoth Konrad
    SF1-32005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:03:406
    4Norstroem Oskar
    SF1-72003
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    4:05:516
    5Nordberg Ludvig
    SF3-22004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    4:10:256
    6Larsen Mads
    SF2-92004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    4:19:363
  • 5
    Fre EM
    16:28
    Senior
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Andersson Melina
    FA-51999
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    4:09:790
    2Bonney Emily
    FA-32005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:21:801
    3Malinen Netta
    FA-71992
    Tampereen Vihuri
    Tampereen Vihuri
    4:26:788
    4Westerback Hillevi
    SF-52003
    Canoa
    Canoa
    4:42:459
    5Christensen Astrid
    SF-62003
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:42:532
    6Ljungqvist Elin
    SF-22004
    Wågen
    Kanotklubben Wågen
    4:56:869
  • 6
    Fre EM
    16:35
    Senior
    Officiel
    5
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Knudsen Pernille
    FA-41998
    VS20
    Vandsport 20
    4:22:607
    2Höglund Elin
    FA-62004
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    4:30:367
    3Jacobsen Nanna
    FA-22005
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    4:33:557
    4Birath Elsa
    SF-42005
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    4:35:641
    5Rosdahl Sofia
    2004
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    DNS
  • 7
    Fre EM
    16:42
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Kok Oliver
    FA-52006
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    3:56:193
    2Hinge Anton
    SF1-52006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:59:724
    3Nyqvist Kasper
    SF2-62006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    4:09:658
    4Andersen Sune
    SF1-72007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:10:541
    5Salomon Thing Isak
    SF2-72007
    Holte
    Holte Roklub
    4:13:594
    6Kjær Malthe
    SF1-12007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    4:13:641
    7Falkenström William
    SF2-12007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    4:19:671
    8Meyer Hakon
    OUT2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:29:222
    9Dirchsen Alexander
    OUT2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:49:103
  • 8
    Fre EM
    16:49
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    FA-42006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:52:542
    2Juul Marcus
    SF2-52006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:53:156
    3Boes Askaa Alfred
    SF1-42006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:13:294
    4Munch Haraldsson Kjartan
    SF2-32006
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    4:14:737
    5Värendh Hannes
    SF1-22006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:19:771
    6Klitte Johan
    SF2-82007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:21:504
    7Jensen Cornelius
    SF1-92007
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    4:27:691
    8Blomberg Linus
    OUT2007
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    4:38:855
  • 9
    Fre EM
    16:56
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Østergaard Mikkel
    FA-62006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:03:599
    2Legart Qvist Jonathan
    SF2-42007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    4:08:876
    3Holm Nielsen Christian
    SF1-62007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:15:633
    4Mittag Søren
    SF1-32006
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:17:243
    5Dahlberg Alvin
    SF2-22007
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:17:526
    6Hellgren Oscar
    SF1-82007
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    4:19:283
    7Callin Wikman Leo
    SF2-92006
    Malmö
    Malmö Kanotklubb
    4:21:760
    8Blomgren-Hansen Frederik
    OUT2007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:25:593
  • 10
    Fre EM
    17:03
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nielsen Agnete
    FA-52006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    4:34:804
    2Tyrebrant Nelly
    SF1-52006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:37:671
    3Christensen Ellen
    SF2-62006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:40:391
    4Hjorth Korneliussen Karla
    SF1-72006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:40:825
    5Sundström Tilda
    SF2-72007
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    5:00:042
    6Højdam Karen
    SF1-12007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    5:04:066
    7Uppenberg Esther
    SF2-12007
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    5:07:663
    8Roslund Salima
    OUT2006
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    5:15:213
    9Haikara Anna
    OUT2007
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    5:18:447
  • 11
    Fre EM
    17:10
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Sivtoft Tyra
    FA-42006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:35:851
    2Stening Rut
    SF2-52007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    4:42:001
    3Nyqvist Ilse
    SF1-42008
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    4:48:372
    4Skov Rose
    SF2-32006
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    4:56:396
    5Jentzen Elsa
    SF1-22006
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    5:04:086
    6Larsen Mille
    SF2-82006
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    5:07:583
    7Helsingius Sandra
    SF1-92006
    Canoa
    Canoa
    5:20:063
  • 12
    Fre EM
    17:17
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Søborg Frida
    FA-62008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    4:26:057
    2Larsson Olivia
    SF2-42006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    4:27:977
    3Bach Nielsen Marie
    SF1-62007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:33:291
    4Alsøer Caroline
    SF1-32008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:35:618
    5Stoubæk Karen
    SF2-22009
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:37:505
    6Lindeberg Hilda
    SF1-82007
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    4:45:948
    7Lövberg Vendela
    SF2-92006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:55:722
    8Svanberg Emilie
    OUT2006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    5:07:603
  • 13
    Fre EM
    17:24
    Senior
    Udgår
    0
  • 14
    Fre EM
    17:31
    Senior
    Udgår
    0
  • 15
    Lør FM
    08:00
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Lagerstam Hugo
    SF1-52003
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    38:753
    2Svanberg Felix
    SF2-32004
    Fana
    Fana Kajakklubb
    39:037
    3Barnewitz Dürr Jonas
    SF3-72005
    Holte
    Holte Roklub
    40:110
    4Nordberg Ludvig
    SF1-82004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    40:628
    5Nielsen Lukas
    SFX-9/OUT2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    42:164
    6Koponen Lagnevall Alfred
    OUT2005
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    44:954
    7Uhrenholt Sebastian
    OUT1997
    Sundby
    Sundby Kajakklub
    47:202
  • 16
    Lør FM
    08:03
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Gairy Aasmul Victor
    SF2-51999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    38:703
    2Brodén Karl
    SF3-32001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    39:155
    3Råsten-Lilja Isak
    SF1-72005
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    41:925
    4Pold Mads
    SF2-82004
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    42:371
    5Dyrvig Larsen Anders
    SFX-9/OUT2004
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    42:753
    6Cenni Pedersen Jacob
    OUT2005
    Holte
    Holte Roklub
    43:573
    7Molin Frederik
    OUT2005
    361
    361 Kano og Kajakklub
    23:45:309
    8Buschardt Christoffer
    1999
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
  • 17
    Lør FM
    08:06
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Sibbersen Magnus
    SF3-52001
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    38:369
    2Gravlund William
    SF1-32000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    38:913
    3Hakala Jeremy
    SF2-71995
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    39:315
    4Andersson Anton
    SF3-81998
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    39:527
    5Skagerö Viktor
    SFX-9/OUT2004
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    41:193
    6Borggaard Jeppe
    OUT2005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    41:950
    7Schaufuss Oskar
    OUT2003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    42:020
    8Hartmann Gersbøll Oscar
    OUT2005
    Holte
    Holte Roklub
    42:162
    9Andersson Daniel
    OUT2005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    42:632
  • 18
    Lør FM
    08:09
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Kristensen Jeppe
    SF1-42000
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    38:586
    2Mäntynen Joona
    SF2-61994
    Pirkka-Melojat ry
    Pirkka-Melojat ry
    39:228
    3Kamper Kristensen Kristian
    SF3-22003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    40:198
    4Sivula Otto
    SF1-12000
    Melamajavat
    Melamajavat
    40:368
    5Åkerlund William
    SFX-9/OUT2002
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    40:492
    6Hansen Mikkel
    OUT2004
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    40:522
    7Johansson Daniel
    OUT2004
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    41:404
    8Lindeberg Arvid
    OUT2005
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    41:898
    9Norstroem Oskar
    OUT2003
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    42:282
  • 19
    Lør FM
    08:12
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Skovsager Gustav
    SF2-42000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    38:777
    2Johansson Jesper
    SF3-62002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    38:905
    3Myrberg Johan
    SF1-22003
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    38:977
    4Hedin Eric
    SF2-12002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    39:291
    5Lolk-Hansen Asbjørn
    SFX-9/OUT1999
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    39:583
    6Hippeläinen Jarkko
    OUT2001
    VaVe
    VaVe
    41:211
    7Larsen Mads
    OUT2004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    46:287
    8Petterson Kacper
    2004
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    DNS
  • 20
    Lør FM
    08:15
    Senior
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Orban Theodor
    SF3-41999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    37:919
    2Karlsen Niclas
    SF1-62003
    Laksevåg
    Laksevåg Kajakklubb
    38:699
    3Johansson Leo
    SF2-22005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    40:357
    4Josefsson Sammeli Philip
    SF3-12004
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    41:049
    5Lebeda Bohdan
    SFX-9/OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    43:039
    6Andersen Nicco
    OUT2000
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    43:369
    7Kjærbo Esben
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    43:767
  • 21
    Lør FM
    08:18
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Jensen Katrine
    FA-52003
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    43:620
    2Faurschou Caroline Emilie
    SF1-52000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    45:186
    3Thor Agnes
    SF2-62003
    Bengtsfors
    Bengtsfors BoIS
    45:894
    4Bonney Emily
    SF1-72005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    46:094
    5Luda Ardis
    SF2-72001
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    48:200
    6Norefjord Julia
    SF1-12003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    48:224
    7Søborg Asta
    SF2-12005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    48:974
    8Jacobsen Nanna
    OUT2005
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    49:584
    9Carlsson Signe
    OUT2003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    50:504
  • 22
    Lør FM
    08:21
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Hauge Matthiesen Frederikke
    FA-42000
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    42:795
    2Olsen Julie
    SF2-52001
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    43:615
    3Andersson Melina
    SF1-41999
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    45:039
    4Nissen Signe
    SF2-32004
    361
    361 Kano og Kajakklub
    46:709
    5Höglund Elin
    SF1-22004
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    47:653
    6Råsten-Lilja Klara
    SF2-82003
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    48:719
    7Knudsen Nicolina
    SF1-92005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    50:371
    8Birath Elsa
    OUT2005
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    51:165
    9Rosdahl Sofia
    OUT2004
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    52:259
  • 23
    Lør FM
    08:24
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Stensils Linnea
    FA-61994
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    42:718
    2Nyvang Iversen Bolette
    SF2-41997
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    42:756
    3Lagerstam Julia
    SF1-61999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    43:046
    4Milthers Sara
    SF1-32002
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    43:112
    5Wikberg Moa
    SF2-21994
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    43:214
    6Nielsen Karoline
    SF1-82003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    45:292
    7Find Hansen Anna
    SF2-92002
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    46:120
    8Ferguson Emelie
    OUT2005
    Örebro
    Örebro Kanotförening
    47:442
    9Bach Nielsen Siri
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    49:552
  • 24
    Lør FM
    08:27
    Senior
    Udgår
    0
  • 25
    Lør FM
    08:30
    U16
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nørgaard Jensen David
    SF1-52008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    42:795
    2Hald Laurits
    SF3-62009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    43:313
    3Westergaard Alexsander
    SF2-62008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    43:455
    4Molin Andreas
    SF2-22008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    44:399
    5Karki Mailo
    SF1-82010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    44:841
    6Stjernqvist Axel
    SF3-12009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    45:311
    7Petersen August
    SF/OUT2009
    Nibe
    Nibe Roklub
    46:689
    8Søndergaard Emil
    OUT2009
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    48:938
  • 26
    Lør FM
    08:34
    U16
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nissen Magnus
    SF2-52008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    43:663
    2Kjærhus Anton
    SF1-42008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    44:469
    3Andreasen Anton
    SF3-32008
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    44:547
    4Siverbrant Storm
    SF3-72008
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    45:639
    5Kipling Luca
    SF2-82009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    48:985
    6Barody Marcus
    SF1-12008
    Holte
    Holte Roklub
    50:207
    7Poulsen Sofus
    SF/OUT2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    56:188
  • 27
    Lør FM
    08:38
    U16
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Jensen Anton
    SF3-42008
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    41:425
    2Klitte Rasmus
    SF1-62008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    43:323
    3Reckendorff Pilemand Malthe
    SF2-32009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    44:586
    4Bloch Hans
    SF2-72009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    46:106
    5Sundbye-Knudsen Nilas
    SF1-22009
    Holte
    Holte Roklub
    46:636
    6Koponen Lagnevall Edvin
    SF3-82008
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    50:280
    7Christensen Felix
    SF/OUT2008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    53:696
  • 28
    Lør FM
    08:42
    U16
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Bacher-Terkelsen Christian
    SF3-52008
    Holte
    Holte Roklub
    41:572
    2Børresen Johannes
    SF2-42008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    45:717
    3Nissen Anton
    SF1-32008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    47:485
    4Kruse Mathias
    SF1-72008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    47:541
    5Berg Ludvig
    SF3-22009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    49:045
    6Olsen Hugo
    SF2-92008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    49:945
    7Rasmussen Mads
    SF/OUT2010
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    52:117
  • 29
    Lør FM
    08:46
    U16
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Alsøer Caroline
    FA-52008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    47:230
    2Nyqvist Ilse
    SF1-52008
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    50:238
    3Knudsen Clara
    SF2-62009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    50:400
    4Valggreen Maya
    SF1-72009
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    52:144
    5Söderman Nora
    SF2-72009
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    52:312
    6Fabricius Marie
    SF1-12009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    54:036
    7Sjöström Astrid
    2008
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    DNS
  • 30
    Lør FM
    08:50
    U16
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Stoubæk Karen
    FA-42009
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    50:172
    2Hinge Frida
    SF2-52008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    51:852
    3Edhag Emelie
    SF1-42009
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    52:782
    4Värendh Oda
    SF2-32008
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    53:462
    5Melsen Frida
    SF1-22008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    54:973
    6Vestergaard Astrid
    SF2-82008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    56:083
  • 31
    Lør FM
    08:54
    U16
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Yde Naomi
    FA-62009
    361
    361 Kano og Kajakklub
    51:402
    2Falkenström Esther
    SF2-42009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    55:172
    3Thomsen Johanna
    SF1-62010
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    56:441
    4Karlsson Julia
    SF1-32009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    59:895
    5hald Kartrine
    SF2-22009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:07:639
    6Bigum Frida
    SF1-82008
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    1:09:235
  • 32
    Lør FM
    08:58
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Pors Vestergaard Aksel
    SF1-52006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    40:815
    2Andersen Sune
    SF3-62007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    40:815
    3Qvist Christian
    SF2-62006
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    40:923
    4Nielsen Daniel
    SF2-22006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    41:549
    5Dahlberg Alvin
    SF1-82007
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    42:813
    6Vilsmark Jonas
    SF3-12006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    43:073
    7Saarinen Kaapo
    SF/OUT2007
    VaVe
    VaVe
    44:193
    8Meyer Hakon
    OUT2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    46:145
    9Callin Wikman Leo
    OUT2006
    Malmö
    Malmö Kanotklubb
    47:093
  • 33
    Lør FM
    09:01
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Stiegler Arild
    SF2-52006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    40:388
    2Tinín Dmitrij
    SF1-42007
    Katrineholm
    Katrineholms Kanotklubb
    40:806
    3Valgren Tobias
    SF3-32006
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    40:986
    4Värendh Hannes
    SF3-72006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    41:216
    5Honoré Sebastian
    SF2-82007
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    41:566
    6Romanovich Nikita
    SF1-12006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    41:706
    7Legart Qvist Jonathan
    SF/OUT2007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    41:766
    8Madsen Kristoffer
    OUT2006
    Odense
    Odense Kajakklub
    42:808
    9Poulsen Albert
    OUT2006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    43:048
  • 34
    Lør FM
    09:04
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    SF3-42006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    39:663
    2Boddum Rasmus
    SF1-62006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    41:127
    3Langballe Karl-Emil
    SF2-32007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    42:347
    4Hellgren Oscar
    SF2-72007
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    43:601
    5Gersbo Malte
    SF1-22006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    43:687
    6Virolainen Tuomas
    SF3-82007
    VaVe
    VaVe
    44:919
    7Blomberg Linus
    SF/OUT2007
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    45:287
    8Blomgren-Hansen Frederik
    OUT2007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    45:830
    9Dirchsen Alexander
    OUT2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    49:944
  • 35
    Lør FM
    09:07
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Boes Askaa Alfred
    SF3-52006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    42:097
    2Claesson Gustav
    SF2-42006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    42:243
    3Nyqvist Kasper
    SF1-32006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    42:799
    4Holm Nielsen Christian
    SF1-72007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    43:987
    5Mittag Søren
    SF3-22006
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    44:485
    6Falkenström William
    SF2-92007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    44:817
    7Kjær Malthe
    SF/OUT2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    45:169
    8Salomon Thing Isak
    OUT2007
    Holte
    Holte Roklub
    45:253
    9Øcdemir Ridvan
    OUT2006
    VS20
    Vandsport 20
    50:261
  • 36
    Lør FM
    09:10
    U18
    Udgår
    0
  • 37
    Lør FM
    09:13
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nielsen Agnete
    SF1-52006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    47:274
    2Stening Rut
    SF3-62007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    49:050
    3Kildahl Emile
    SF2-62007
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    49:935
    4Tyrebrant Nelly
    SF2-22006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    50:329
    5Myrberg Astrid
    SF1-82006
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    51:561
    6Svanberg Emilie
    SF3-12006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    52:337
    7Helsingius Sandra
    SF/OUT2006
    Canoa
    Canoa
    53:917
  • 38
    Lør FM
    09:16
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Noe Alberte
    SF2-52007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    46:521
    2Søborg Frida
    SF1-42008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    47:783
    3Larsson Olivia
    SF3-32006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    48:361
    4Lindeberg Hilda
    SF3-72007
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    49:137
    5Christensen Ellen
    SF2-82006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    53:413
    6Uppenberg Esther
    SF1-12007
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    55:238
    7Larsen Mille
    SF/OUT2006
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    56:216
  • 39
    Lør FM
    09:19
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Johansson Linnea
    SF3-42007
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    52:571
    2Trudslev Frida
    SF1-62007
    Odense
    Odense Kajakklub
    52:705
    3Sundström Tilda
    SF2-32007
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    53:705
    4Jentzen Elsa
    SF2-72006
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    53:999
    5Skov Rose
    SF1-22006
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    55:527
    6Højdam Karen
    SF3-82007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    56:782
  • 40
    Lør FM
    09:22
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Søndergaard Emilie
    SF3-52007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    48:689
    2Bach Nielsen Marie
    SF2-42007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    48:833
    3Hjorth Korneliussen Karla
    SF1-32006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    49:487
    4Sivtoft Tyra
    SF1-72006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    49:487
    5Haikara Anna
    SF3-22007
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    51:707
    6Eline Reinholdt Olesen Andrea
    SF2-92007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    52:659
    7Roslund Salima
    SF/OUT2006
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    53:983
  • 41
    Lør FM
    09:25
    Senior
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Orban Theodor
    Lagerstam Hugo
    FA-51999
    2003
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    36:080
    2Svanberg Felix
    Stiegler Arild
    FA-32004
    2006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    Fana
    Fana Kajakklubb
    36:660
    3Johansson Leo
    Nordberg Ludvig
    FA-72005
    2004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    37:466
    4Råsten-Lilja Isak
    Lindeberg Arvid
    SF-52005
    2005
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    38:084
    5Duvivier Alban
    Nielsen Lukas
    SF-62000
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    39:356
    6Virolainen Tuomas
    Saarinen Kaapo
    2007
    2007
    VaVe
    VaVe
    VaVe
    VaVe
    DNS
    7Knoth Konrad
    Kjærbo Esben
    2005
    2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    DNS
  • 42
    Lør FM
    09:28
    Senior
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Borggaard Jeppe
    Barnewitz Dürr Jonas
    FA-42005
    2005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    37:428
    2Schaufuss Oskar
    Åkerlund William
    FA-62003
    2002
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    37:428
    3Hansen Mikkel
    Blem Marcus
    FA-22004
    2003
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    37:460
    4Lebeda Bohdan
    Romanovich Nikita
    SF-42005
    2006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    37:894
    5Pold Mads
    Dyrvig Larsen Anders
    SF-32004
    2004
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    40:078
    6Larsen Mads
    Riber Meldgaard Jeppe
    SF-72004
    2004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    45:402
  • 43
    Lør FM
    09:46
    U16
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Andreasen Anton
    Molin Andreas
    FA-52008
    2008
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    41:856
    2Bloch Hans
    Karki Mailo
    FA-32009
    2010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    42:916
    3Kruse Mathias
    Børresen Johannes
    FA-72008
    2008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    44:084
    4Kipling Luca
    Nissen Anton
    SF-52009
    2008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    45:592
    5Mørch Ditlev
    Poulsen Sofus
    SF-62010
    2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    54:251
    6Koponen Lagnevall Edvin
    2008
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    DNS
  • 44
    Lør FM
    09:50
    U16
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Jensen Anton
    Reckendorff Pilemand Malthe
    FA-42008
    2009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    38:479
    2Nørgaard Jensen David
    Nissen Magnus
    FA-62008
    2008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    39:021
    3Kjærhus Anton
    Hald Laurits
    FA-22008
    2009
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    39:395
    4Petersen August
    Søndergaard Emil
    SF-42009
    2009
    Nibe
    Nibe Roklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    44:129
    5Berg Ludvig
    Siverbrant Storm
    SF-32009
    2008
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    44:487
    6Christensen Felix
    Rasmussen Mads
    SF-72008
    2010
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    50:054
  • 45
    Lør FM
    09:54
    U16
    Udgår
    5
  • 46
    Lør FM
    09:58
    U16
    Udgår
    5
  • 47
    Lør FM
    10:02
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Kristensen Jeppe
    FA-52000
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    38:114
    2Gravlund William
    FA-32000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    38:320
    3Lagerstam Hugo
    FA-82003
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    38:384
    4Karlsen Niclas
    FB-52003
    Laksevåg
    Laksevåg Kajakklubb
    38:546
    5Myrberg Johan
    FB-72003
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    38:678
    6Lolk-Hansen Asbjørn
    FB-21999
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    39:846
    7Sivula Otto
    FC-52000
    Melamajavat
    Melamajavat
    40:496
    8Nordberg Ludvig
    FC-32004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    41:576
    9Råsten-Lilja Isak
    FC-82005
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    43:348
  • 48
    Lør FM
    10:05
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Gairy Aasmul Victor
    FA-41999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    38:080
    2Skovsager Gustav
    FA-72000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    38:526
    3Hakala Jeremy
    FA-11995
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    38:698
    4Mäntynen Joona
    FB-61994
    Pirkka-Melojat ry
    Pirkka-Melojat ry
    38:728
    5Hedin Eric
    FB-32002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    39:366
    6Svanberg Felix
    FB-12004
    Fana
    Fana Kajakklubb
    39:704
    7Johansson Leo
    FC-42005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    41:530
    8Åkerlund William
    FC-72002
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    41:530
    9Pold Mads
    FC-12004
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    42:374
  • 49
    Lør FM
    10:08
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Orban Theodor
    FA-61999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    38:108
    2Sibbersen Magnus
    FA-22001
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    38:610
    3Johansson Jesper
    FA-92002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    38:864
    4Brodén Karl
    FB-42001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    39:134
    5Kamper Kristensen Kristian
    FB-82003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    39:696
    6Barnewitz Dürr Jonas
    FB-92005
    Holte
    Holte Roklub
    40:082
    7Andersson Anton
    FC-61998
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    40:152
    8Josefsson Sammeli Philip
    FC-22004
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    41:200
    9Skagerö Viktor
    FC-92004
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    41:860
  • 50
    Lør FM
    10:11
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Milthers Sara
    FA-32002
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    43:113
    2Lagerstam Julia
    FA-81999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    43:483
    3Andersson Melina
    FA-11999
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    44:441
    4Faurschou Caroline Emilie
    FB-52000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    45:467
    5Nielsen Karoline
    FB-32003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    45:981
    6Bonney Emily
    FB-72005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    46:165
    7Höglund Elin
    FB-12004
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    47:945
    8Norefjord Julia
    FB-9/OUT2003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    48:327
    9Knudsen Nicolina
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    51:761
  • 51
    Lør FM
    10:14
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Wikberg Moa
    FA-71994
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    42:978
    2Nyvang Iversen Bolette
    FA-21997
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    43:450
    3Olsen Julie
    FA-92001
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    44:250
    4Find Hansen Anna
    FB-42002
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    46:692
    5Thor Agnes
    FB-62003
    Bengtsfors
    Bengtsfors BoIS
    47:030
    6Nissen Signe
    FB-22004
    361
    361 Kano og Kajakklub
    47:640
    7Luda Ardis
    FB-82001
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    48:746
    8Råsten-Lilja Klara
    FB-9/OUT2003
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    48:870
    9Søborg Asta
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    49:280
  • 52
    Lør FM
    10:17
    Senior
    Udgår
    0
  • 53
    Lør FM
    10:20
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Boddum Rasmus
    FA-52006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    41:272
    2Pors Vestergaard Aksel
    FA-32006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    41:630
    3Tinín Dmitrij
    FA-82007
    Katrineholm
    Katrineholms Kanotklubb
    41:770
    4Romanovich Nikita
    FB-52006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    42:346
    5Legart Qvist Jonathan
    FB-72007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    42:446
    6Nyqvist Kasper
    FB-22006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    43:018
    7Holm Nielsen Christian
    OUT2007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    43:422
    8Dahlberg Alvin
    OUT2007
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    43:826
    9Gersbo Malte
    OUT2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    47:205
  • 54
    Lør FM
    10:23
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Qvist Christian
    FA-42006
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    41:090
    2Stiegler Arild
    FA-72006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    41:288
    3Langballe Karl-Emil
    FA-12007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    41:966
    4Nielsen Daniel
    FB-62006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    42:046
    5Honoré Sebastian
    FB-32007
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    42:122
    6Claesson Gustav
    FB-12006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    42:686
    7Hellgren Oscar
    OUT2007
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    44:554
    8Falkenström William
    OUT2007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    45:332
    9Saarinen Kaapo
    OUT2007
    VaVe
    VaVe
    46:853
  • 55
    Lør FM
    10:26
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    FA-62006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    40:140
    2Valgren Tobias
    FA-22006
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    41:022
    3Andersen Sune
    FA-92007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    41:124
    4Värendh Hannes
    FB-42006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    41:572
    5Mittag Søren
    FB-82006
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    43:740
    6Boes Askaa Alfred
    FB-92006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    43:754
    7Vilsmark Jonas
    OUT2006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    44:074
    8Virolainen Tuomas
    OUT2007
    VaVe
    VaVe
    44:596
    9Kjær Malthe
    OUT2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    45:272
  • 56
    Lør FM
    10:29
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nielsen Agnete
    FA-52006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    47:511
    2Søborg Frida
    FA-32008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    47:529
    3Hjorth Korneliussen Karla
    FA-82006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    49:095
    4Sivtoft Tyra
    FB-52006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    50:591
    5Myrberg Astrid
    FB-72006
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    52:983
    6Trudslev Frida
    FB-22007
    Odense
    Odense Kajakklub
    53:683
    7Skov Rose
    OUT2006
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    54:649
    8Uppenberg Esther
    OUT2007
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    54:933
    9Helsingius Sandra
    OUT2006
    Canoa
    Canoa
    55:141
  • 57
    Lør FM
    10:32
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Noe Alberte
    FA-42007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    47:110
    2Bach Nielsen Marie
    FA-72007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    49:676
    3Kildahl Emile
    FA-12007
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    50:544
    4Tyrebrant Nelly
    FB-62006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    51:096
    5Christensen Ellen
    FB-32006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    52:360
    6Sundström Tilda
    FB-12007
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    54:016
    7Jentzen Elsa
    OUT2006
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    54:774
    8Eline Reinholdt Olesen Andrea
    OUT2007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    54:826
    9Roslund Salima
    OUT2006
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    55:130
  • 58
    Lør FM
    10:35
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Larsson Olivia
    FA-62006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    47:610
    2Stening Rut
    FA-22007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    48:446
    3Lindeberg Hilda
    FA-92007
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    48:940
    4Søndergaard Emilie
    FB-42007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    49:922
    5Svanberg Emilie
    FB-82006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    52:726
    6Haikara Anna
    FB-92007
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    52:852
    7Johansson Linnea
    OUT2007
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    53:540
    8Larsen Mille
    OUT2006
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    56:558
    9Højdam Karen
    OUT2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    57:905
  • 59
    Lør FM
    10:38
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Klitte Rasmus
    FA-52008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    42:557
    2Kjærhus Anton
    FA-32008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    43:511
    3Nørgaard Jensen David
    FA-82008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    43:551
    4Karki Mailo
    FB-52010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    46:195
    5Sundbye-Knudsen Nilas
    FB-72009
    Holte
    Holte Roklub
    46:741
    6Petersen August
    FB-22009
    Nibe
    Nibe Roklub
    47:235
    7Nissen Anton
    OUT2008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    48:322
    8Kruse Mathias
    OUT2008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    48:964
    9Barody Marcus
    OUT2008
    Holte
    Holte Roklub
    50:816
  • 60
    Lør FM
    10:41
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nissen Magnus
    FA-42008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    42:933
    2Reckendorff Pilemand Malthe
    FA-72009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    42:981
    3Molin Andreas
    FA-12008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    43:445
    4Westergaard Alexsander
    FB-62008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    44:698
    5Børresen Johannes
    FB-32008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    46:390
    6Bloch Hans
    FB-12009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    47:672
    7Kipling Luca
    OUT2009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    50:284
    8Olsen Hugo
    OUT2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    51:726
    9Rasmussen Mads
    OUT2010
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    53:438
  • 61
    Lør FM
    10:44
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Jensen Anton
    FA-62008
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    41:406
    2Bacher-Terkelsen Christian
    FA-22008
    Holte
    Holte Roklub
    41:516
    3Hald Laurits
    FA-92009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    43:714
    4Andreasen Anton
    FB-42008
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    43:950
    5Siverbrant Storm
    FB-82008
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    45:219
    6Stjernqvist Axel
    FB-92009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    45:803
    7Berg Ludvig
    OUT2009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    51:217
    8Koponen Lagnevall Edvin
    OUT2008
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    51:309
    9Christensen Felix
    OUT2008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    53:071
  • 62
    Lør FM
    10:51
    U16
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nyqvist Ilse
    FA-32008
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    51:455
    2Valggreen Maya
    FA-82009
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    52:605
    3Edhag Emelie
    FA-12009
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    53:051
    4Fabricius Marie
    FB-52009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    54:231
    5Melsen Frida
    FB-32008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    54:315
    6Thomsen Johanna
    FB-72010
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    56:375
    7Karlsson Julia
    FB-12009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    1:01:281
    8Bigum Frida
    2008
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    DNF
  • 63
    Lør FM
    10:54
    U16
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Knudsen Clara
    FA-72009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    51:746
    2Hinge Frida
    FA-22008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    53:409
    3Värendh Oda
    FA-92008
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    54:517
    4Söderman Nora
    FB-42009
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    54:625
    5Falkenström Esther
    FB-62009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    55:277
    6Vestergaard Astrid
    FB-22008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    58:903
    7hald Kartrine
    FB-82009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:12:245
  • 64
    Lør FM
    11:01
    Senior
    Officiel
    5
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Lebeda Bohdan
    Romanovich Nikita
    FA-82005
    2006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    38:283
    2Råsten-Lilja Isak
    Lindeberg Arvid
    FA-12005
    2005
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    38:717
    3Duvivier Alban
    Nielsen Lukas
    FA-92000
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    38:987
    4Pold Mads
    Dyrvig Larsen Anders
    OUT2004
    2004
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    39:703
    5Larsen Mads
    Riber Meldgaard Jeppe
    OUT2004
    2004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    45:039
  • 65
    Lør FM
    11:24
    U16
    Officiel
    5
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Petersen August
    Søndergaard Emil
    FA-82009
    2009
    Nibe
    Nibe Roklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    43:958
    2Berg Ludvig
    Siverbrant Storm
    FA-12009
    2008
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    45:098
    3Kipling Luca
    Nissen Anton
    FA-92009
    2008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    45:933
    4Christensen Felix
    Rasmussen Mads
    OUT2008
    2010
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    50:884
    5Mørch Ditlev
    Poulsen Sofus
    OUT2010
    2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    53:189
  • 66
    Lør FM
    11:33
    U16
    Udgår
    0
  • 67
    Lør FM
    11:53
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nathell Martin
    FA-51995
    Ängelholm
    Ängelholms Rodd & Kanot
    3:57:355
    2Holten Poulsen Rene
    FA-31988
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    4:06:441
    3Skau Toftgaard Gustav
    FA-82005
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    4:10:156
    4Knoth Konrad
    FB-52005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:17:192
    5Norstroem Oskar
    FB-72003
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    4:20:572
    6Johansson Daniel
    FB-22004
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    4:25:597
    7Andersson Daniel
    OUT2005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    4:30:277
    8Riber Meldgaard Jeppe
    OUT2004
    Holte
    Holte Roklub
    4:47:678
    9Koponen Lagnevall Alfred
    OUT2005
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    4:52:914
  • 68
    Lør FM
    12:00
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Brandt Pedersen Mads
    FA-41996
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:51:465
    2Kolehmainen Eetu
    FA-72001
    Mikkelin Melojat
    Mikkelin Melojat
    3:55:755
    3Brodén Karl
    FA-12001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    3:57:690
    4Kamper Kristensen Kristian
    FB-62003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:04:316
    5Borggaard Jeppe
    FB-32005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    4:08:616
    6Blem Marcus
    FB-12003
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:08:661
    7Odgaard Jakobsen Palle
    OUT2004
    Lemvig
    Lemvig Roklub
    4:15:946
    8Larsen Mads
    OUT2004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    4:23:207
    9Molin Frederik
    OUT2005
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:51:848
  • 69
    Lør FM
    12:07
    Senior
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Lindberg Joakim
    FA-61993
    Finspång
    Finspångs Kanotklubb
    3:51:692
    2Kernen Dennis
    FA-22000
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    3:53:868
    3Rask Thorbjørn
    FA-92000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:55:143
    4 Jørgensen Valdemar
    FB-42003
    ARK
    Amager Ro- og Kajakklub
    3:57:758
    5Schult Jensen Simon
    FB-81999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    4:06:073
    6Nordberg Ludvig
    FB-92004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    4:17:434
    7Duvivier Alban
    OUT2000
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:20:234
  • 70
    Lør FM
    12:14
    Senior
    Officiel
    4
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Birath Elsa
    FA-82005
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    5:00:226
    2Christensen Astrid
    FA-12003
    361
    361 Kano og Kajakklub
    5:02:246
    3Westerback Hillevi
    FA-92003
    Canoa
    Canoa
    5:09:262
    4Ljungqvist Elin
    OUT2004
    Wågen
    Kanotklubben Wågen
    5:11:112
  • 71
    Lør FM
    12:21
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Hinge Anton
    FA-32006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:19:520
    2Andersen Sune
    FA-82007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:21:035
    3Boes Askaa Alfred
    FA-12006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:22:920
    4Kjær Malthe
    FB-52007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    4:23:635
    5Holm Nielsen Christian
    FB-32007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:25:150
    6Värendh Hannes
    FB-72006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:33:036
    7Hellgren Oscar
    FB-12007
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    4:35:716
    8Mittag Søren
    FB-9/OUT2006
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:48:177
    9Jensen Cornelius
    2007
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    DNS
  • 72
    Lør FM
    12:28
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Juul Marcus
    FA-72006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:21:101
    2Legart Qvist Jonathan
    FA-22007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    4:23:746
    3Salomon Thing Isak
    FA-92007
    Holte
    Holte Roklub
    4:24:652
    4Klitte Johan
    FB-42007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:27:822
    5Munch Haraldsson Kjartan
    FB-62006
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    4:28:967
    6Nyqvist Kasper
    FB-22006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    4:31:597
    7Dahlberg Alvin
    FB-82007
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:34:867
    8Falkenström William
    FB-9/OUT2007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    4:36:772
    9Callin Wikman Leo
    OUT2006
    Malmö
    Malmö Kanotklubb
    4:46:023
  • 73
    Lør FM
    12:35
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Bach Nielsen Marie
    FA-32007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:45:140
    2Alsøer Caroline
    FA-82008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:45:730
    3Lindeberg Hilda
    FA-12007
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    4:49:665
    4Hjorth Korneliussen Karla
    FB-52006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:51:030
    5Tyrebrant Nelly
    FB-32006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:55:940
    6Nyqvist Ilse
    FB-72008
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    5:03:031
    7Højdam Karen
    FB-12007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    5:25:997
    8Helsingius Sandra
    FB-9/OUT2006
    Canoa
    Canoa
    5:29:677
    9Jentzen Elsa
    2006
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    DNS
  • 74
    Lør FM
    12:42
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Larsson Olivia
    FA-72006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    4:52:223
    2Stoubæk Karen
    FA-22009
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:55:668
    3Stening Rut
    FA-92007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    4:57:043
    4Christensen Ellen
    FB-42006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:58:988
    5Lövberg Vendela
    FB-62006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    5:12:274
    6Skov Rose
    FB-22006
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    5:14:724
    7Uppenberg Esther
    FB-82007
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    5:16:784
    8Larsen Mille
    FB-9/OUT2006
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    5:18:844
    9Sundström Tilda
    OUT2007
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    5:24:134
  • 75
    Lør FM
    12:47
    Senior
    Udgår
    0
  • 76
    Lør EM
    13:30
    Senior
    Udgår
    0
  • 77
    Lør EM
    13:33
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Mäntynen Joona
    1994
    Pirkka-Melojat ry
    Pirkka-Melojat ry
    38:742
    2Karlsen Niclas
    2003
    Laksevåg
    Laksevåg Kajakklubb
    38:907
    3Myrberg Johan
    2003
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    39:342
    4Hedin Eric
    2002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    39:572
    5Barnewitz Dürr Jonas
    2005
    Holte
    Holte Roklub
    39:767
    6Brodén Karl
    2001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    39:837
    7Kamper Kristensen Kristian
    2003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    39:857
    8Svanberg Felix
    2004
    Fana
    Fana Kajakklubb
    40:402
    9Lolk-Hansen Asbjørn
    1999
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    40:552
  • 78
    Lør EM
    13:36
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Orban Theodor
    1999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    38:292
    2Johansson Jesper
    2002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    38:302
    3Sibbersen Magnus
    2001
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    38:662
    4Gairy Aasmul Victor
    1999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    38:747
    5Kristensen Jeppe
    2000
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    39:037
    6Lagerstam Hugo
    2003
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    39:132
    7Hakala Jeremy
    1995
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    39:257
    8Skovsager Gustav
    2000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    39:312
    9Gravlund William
    2000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    40:042
  • 79
    Lør EM
    13:39
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Faurschou Caroline Emilie
    2000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    45:239
    2Nielsen Karoline
    2003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    45:389
    3Nissen Signe
    2004
    361
    361 Kano og Kajakklub
    45:684
    4Find Hansen Anna
    2002
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    45:834
    5Thor Agnes
    2003
    Bengtsfors
    Bengtsfors BoIS
    46:679
    6Bonney Emily
    2005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    46:844
    7Höglund Elin
    2004
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    47:444
    8Norefjord Julia
    2003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    48:444
    9Luda Ardis
    2001
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    48:799
  • 80
    Lør EM
    13:42
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Hauge Matthiesen Frederikke
    2000
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    41:945
    2Nyvang Iversen Bolette
    1997
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    42:471
    3Milthers Sara
    2002
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    42:695
    4Wikberg Moa
    1994
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    42:795
    5Stensils Linnea
    1994
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    42:809
    6Lagerstam Julia
    1999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    43:217
    7Jensen Katrine
    2003
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    43:235
    8Olsen Julie
    2001
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    44:077
    9Andersson Melina
    1999
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    44:083
  • 81
    Lør EM
    13:45
    Senior
    Officiel
    3
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Eriksen Katja
    2000
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:05:107
    2Olesen Helena
    2004
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:07:329
    3Hjerting Alma
    2004
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:25:940
  • 82
    Lør EM
    13:45
    U18
    Officiel
    2
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Qwist Anna
    2007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    59:401
    2Lollike Maja
    2007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:11:984
  • 83
    Lør EM
    13:45
    U16
    Officiel
    2
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1SKLANICZ Judit
    2009
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:02:097
    2Dahl Finne Karen
    2008
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:03:271
  • 84
    Lør EM
    13:45
    Master
    Officiel
    1
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Søndergaard Frederik
    2002
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    58:699
  • 85
    Lør EM
    13:48
    Senior
    Officiel
    7
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Ravn Neve Kristoffer
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    44:306
    2Birch Johansson William
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    45:438
    3Scales William
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    45:634
    4Scales Arthur
    2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    46:334
    5Stande Andersen Emil
    2005
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    47:520
    6Neve Kasper
    2005
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    50:708
  • 86
    Lør EM
    14:03
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Westergaard Alexsander
    2008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    44:047
    2Andreasen Anton
    2008
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    44:339
    3Siverbrant Storm
    2008
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    45:583
    4Børresen Johannes
    2008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    45:863
    5Karki Mailo
    2010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    46:023
    6Stjernqvist Axel
    2009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    46:321
    7Petersen August
    2009
    Nibe
    Nibe Roklub
    46:711
    8Bloch Hans
    2009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    47:283
    9Sundbye-Knudsen Nilas
    2009
    Holte
    Holte Roklub
    47:441
  • 87
    Lør EM
    14:06
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Klitte Rasmus
    2008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    41:698
    2Bacher-Terkelsen Christian
    2008
    Holte
    Holte Roklub
    41:776
    3Jensen Anton
    2008
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    41:966
    4Nissen Magnus
    2008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    42:568
    5Molin Andreas
    2008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    42:852
    6Nørgaard Jensen David
    2008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    43:106
    7Kjærhus Anton
    2008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    43:250
    8Hald Laurits
    2009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    43:496
    9Reckendorff Pilemand Malthe
    2009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    43:876
  • 88
    Lør EM
    14:09
    U16
    Officiel
    8
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Söderman Nora
    2009
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    53:554
    2Fabricius Marie
    2009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    54:284
    3Melsen Frida
    2008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    55:308
    4Falkenström Esther
    2009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    55:582
    5Thomsen Johanna
    2010
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    57:270
    6Vestergaard Astrid
    2008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    57:594
    7Karlsson Julia
    2009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    1:02:220
    8hald Kartrine
    2009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:11:609
  • 89
    Lør EM
    14:12
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Alsøer Caroline
    2008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    47:395
    2Stoubæk Karen
    2009
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    49:409
    3Yde Naomi
    2009
    361
    361 Kano og Kajakklub
    50:049
    4Knudsen Clara
    2009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    50:553
    5Nyqvist Ilse
    2008
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    50:657
    6Hinge Frida
    2008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    51:623
    7Valggreen Maya
    2009
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    52:315
    8Edhag Emelie
    2009
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    53:019
    9Värendh Oda
    2008
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    53:611
  • 90
    Lør EM
    14:15
    U18
    Udgår
    0
  • 91
    Lør EM
    14:18
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Honoré Sebastian
    2007
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    42:137
    2Nielsen Daniel
    2006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    42:449
    3Värendh Hannes
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    42:883
    4Claesson Gustav
    2006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    43:183
    5Legart Qvist Jonathan
    2007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    43:327
    6Nyqvist Kasper
    2006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    44:551
    7Mittag Søren
    2006
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    47:327
    8Romanovich Nikita
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    47:643
    9Boes Askaa Alfred
    2006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
  • 92
    Lør EM
    14:21
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    39:028
    2Pors Vestergaard Aksel
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    40:310
    3Valgren Tobias
    2006
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    40:452
    4Boddum Rasmus
    2006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    40:452
    5Stiegler Arild
    2006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    40:488
    6Qvist Christian
    2006
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    40:796
    7Tinín Dmitrij
    2007
    Katrineholm
    Katrineholms Kanotklubb
    40:971
    8Andersen Sune
    2007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    40:991
    9Langballe Karl-Emil
    2007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    41:471
  • 93
    Lør EM
    14:24
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Sivtoft Tyra
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    50:182
    2Søndergaard Emilie
    2007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    50:220
    3Tyrebrant Nelly
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    50:322
    4Christensen Ellen
    2006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    52:614
    5Trudslev Frida
    2007
    Odense
    Odense Kajakklub
    52:804
    6Myrberg Astrid
    2006
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    53:076
    7Haikara Anna
    2007
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    53:460
    8Svanberg Emilie
    2006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    53:492
    9Sundström Tilda
    2007
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    55:418
  • 94
    Lør EM
    14:27
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Noe Alberte
    2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    45:989
    2Søborg Frida
    2008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    46:449
    3Nielsen Agnete
    2006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    47:123
    4Larsson Olivia
    2006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    47:209
    5Lindeberg Hilda
    2007
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    49:321
    6Stening Rut
    2007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    49:427
    7Bach Nielsen Marie
    2007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    50:149
    8Hjorth Korneliussen Karla
    2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    50:265
    9Kildahl Emile
    2007
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    51:259
  • 95
    Lør EM
    14:30
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Orban Theodor
    Lagerstam Hugo
    1999
    2003
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    35:072
    2Lebeda Bohdan
    Romanovich Nikita
    2005
    2006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    36:762
    3Schaufuss Oskar
    Åkerlund William
    2003
    2002
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    36:974
    4Hansen Mikkel
    Blem Marcus
    2004
    2003
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    37:108
    5Svanberg Felix
    Stiegler Arild
    2004
    2006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    Fana
    Fana Kajakklubb
    37:140
    6Johansson Leo
    Nordberg Ludvig
    2005
    2004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    37:578
    7Råsten-Lilja Isak
    Lindeberg Arvid
    2005
    2005
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    38:220
    8Duvivier Alban
    Nielsen Lukas
    2000
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    38:946
    9Borggaard Jeppe
    Barnewitz Dürr Jonas
    2005
    2005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    42:950
  • 96
    Lør EM
    14:33
    Senior
    Officiel
    4
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Ravn Neve Kristoffer
    Scales William
    2002
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    41:733
    2Birch Johansson William
    Nagy Peter
    2002
    1987
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    41:785
    3Scales Arthur
    Stande Andersen Emil
    2006
    2005
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    47:100
    4Neve Kasper
    2005
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    DNS
  • 97
    Lør EM
    14:36
    Senior
    Officiel
    3
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Nyvang Iversen Bolette
    Faurschou Caroline Emilie
    1997
    2000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    40:850
    2Nielsen Karoline
    Bonney Emily
    2003
    2005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    44:204
    3Søborg Asta
    Bach Nielsen Siri
    2005
    2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    45:992
  • 98
    Lør EM
    14:39
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Nørgaard Jensen David
    Nissen Magnus
    2008
    2008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    38:734
    2Jensen Anton
    Reckendorff Pilemand Malthe
    2008
    2009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    39:282
    3Kjærhus Anton
    Hald Laurits
    2008
    2009
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    39:920
    4Andreasen Anton
    Molin Andreas
    2008
    2008
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    40:450
    5Bloch Hans
    Karki Mailo
    2009
    2010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    41:121
    6Kruse Mathias
    Børresen Johannes
    2008
    2008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    43:397
    7Petersen August
    Søndergaard Emil
    2009
    2009
    Nibe
    Nibe Roklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    44:565
    8Kipling Luca
    Nissen Anton
    2009
    2008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    45:157
    9Berg Ludvig
    Siverbrant Storm
    2009
    2008
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    46:193
  • 99
    Lør EM
    14:42
    U16
    Officiel
    8
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Yde Naomi
    Knudsen Clara
    2009
    2009
    361
    361 Kano og Kajakklub
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    48:133
    2Sjöström Astrid
    Nyqvist Ilse
    2008
    2008
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    49:970
    3Söderman Nora
    Värendh Oda
    2009
    2008
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    52:182
    4Fabricius Marie
    Valggreen Maya
    2009
    2009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    54:314
    5Vestergaard Astrid
    Melsen Frida
    2008
    2008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    54:764
    6Falkenström Esther
    Karlsson Julia
    2009
    2009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    56:754
    7Tuxen Thea
    Bigum Frida
    2008
    2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    1:07:358
    8Edhag Emelie
    2009
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    DNS
  • 100
    Lør EM
    15:02
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Schult Jensen Simon
    1999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    3:56:938
    2 Jørgensen Valdemar
    2003
    ARK
    Amager Ro- og Kajakklub
    3:58:948
    3Kamper Kristensen Kristian
    2003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:03:664
    4Blem Marcus
    2003
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:14:751
    5Knoth Konrad
    2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:17:461
    6Johansson Daniel
    2004
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    4:17:543
    7Norstroem Oskar
    2003
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    4:19:827
    8Borggaard Jeppe
    2005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    4:30:505
    9Nordberg Ludvig
    2004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    4:46:196
  • 101
    Lør EM
    15:09
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Nathell Martin
    1995
    Ängelholm
    Ängelholms Rodd & Kanot
    3:50:824
    2Holten Poulsen Rene
    1988
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    3:51:706
    3Rask Thorbjørn
    2000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:52:438
    4Brandt Pedersen Mads
    1996
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:53:490
    5Kolehmainen Eetu
    2001
    Mikkelin Melojat
    Mikkelin Melojat
    3:54:242
    6Lindberg Joakim
    1993
    Finspång
    Finspångs Kanotklubb
    3:54:414
    7Kernen Dennis
    2000
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    3:55:406
    8Brodén Karl
    2001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    4:06:277
    9Skau Toftgaard Gustav
    2005
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    4:06:473
  • 102
    Lør EM
    15:16
    Senior
    Officiel
    3
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Scales Arthur
    2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:31:963
    2Scales William
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    4:35:487
    3Birch Johansson William
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    DNS
  • 103
    Lør EM
    15:23
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Andersson Melina
    1999
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    4:21:153
    2Bonney Emily
    2005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:31:580
    3Malinen Netta
    1992
    Tampereen Vihuri
    Tampereen Vihuri
    4:34:964
    4Knudsen Pernille
    1998
    VS20
    Vandsport 20
    4:39:418
    5Höglund Elin
    2004
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    4:40:382
    6Jacobsen Nanna
    2005
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    4:51:929
    7Birath Elsa
    2005
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    4:53:167
    8Westerback Hillevi
    2003
    Canoa
    Canoa
    4:56:113
    9Christensen Astrid
    2003
    361
    361 Kano og Kajakklub
    5:09:328
  • 104
    Lør EM
    15:30
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Klitte Johan
    2007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:25:234
    2Kjær Malthe
    2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    4:26:942
    3Holm Nielsen Christian
    2007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    4:27:806
    4Munch Haraldsson Kjartan
    2006
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    4:28:530
    5Nyqvist Kasper
    2006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    4:31:365
    6Värendh Hannes
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:34:229
    7Hellgren Oscar
    2007
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    4:34:929
    8Dahlberg Alvin
    2007
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:36:191
    9Falkenström William
    2007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    4:42:333
  • 105
    Lør EM
    15:37
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:03:260
    2Juul Marcus
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:09:254
    3Hinge Anton
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:09:646
    4Østergaard Mikkel
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    4:14:941
    5Andersen Sune
    2007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:15:963
    6Salomon Thing Isak
    2007
    Holte
    Holte Roklub
    4:16:447
    7Legart Qvist Jonathan
    2007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    4:18:491
    8Kok Oliver
    2006
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    4:19:213
    9Boes Askaa Alfred
    2006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
  • 106
    Lør EM
    15:44
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Tyrebrant Nelly
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    5:03:010
    2Hjorth Korneliussen Karla
    2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    5:03:934
    3Christensen Ellen
    2006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    5:12:947
    4Lövberg Vendela
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    5:13:481
    5Skov Rose
    2006
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    5:26:130
    6Uppenberg Esther
    2007
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    5:26:316
    7Larsen Mille
    2006
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    5:27:938
    8Højdam Karen
    2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    5:36:772
    9Nyqvist Ilse
    2008
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    DNS
  • 107
    Lør EM
    15:51
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Søborg Frida
    2008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    4:39:713
    2Alsøer Caroline
    2008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:43:235
    3Larsson Olivia
    2006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    4:44:095
    4Nielsen Agnete
    2006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    4:45:765
    5Stoubæk Karen
    2009
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    4:50:063
    6Bach Nielsen Marie
    2007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    4:52:618
    7Lindeberg Hilda
    2007
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    4:55:014
    8Sivtoft Tyra
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    4:55:330
    9Stening Rut
    2007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    5:01:596
  • 108
    Lør EM
    15:58
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Lindberg Joakim
    Kernen Dennis
    1993
    2000
    Finspång
    Finspångs Kanotklubb
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    3:36:585
    2Hedin Eric
    Myrberg Johan
    2002
    2003
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    3:41:073
    3Borggaard Jeppe
    Barnewitz Dürr Jonas
    2005
    2005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    3:44:481
    4Hippeläinen Kalle
    Keskinen Niko
    2005
    2002
    VaVe
    VaVe
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    3:44:779
    5Nordberg Ludvig
    Josefsson Sammeli Philip
    2004
    2004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    3:51:756
    6Dyrvig Larsen Anders
    Odgaard Jakobsen Palle
    2004
    2004
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Lemvig
    Lemvig Roklub
    3:56:024
    7Duvivier Alban
    Nielsen Lukas
    2000
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    3:57:524
    8Nordenskjöld Axel
    Norstroem Oskar
    2005
    2003
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    4:04:760
    9Larsen Mads
    Riber Meldgaard Jeppe
    2004
    2004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    4:15:437
  • 109
    Lør EM
    16:05
    Senior
    Officiel
    4
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Thor Agnes
    Norefjord Julia
    2003
    2003
    Bengtsfors
    Bengtsfors BoIS
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    4:33:042
    2Westerback Hillevi
    Ljungqvist Elin
    2003
    2004
    Canoa
    Canoa
    Wågen
    Kanotklubben Wågen
    4:33:790
    3Ferguson Emelie
    Råsten-Lilja Klara
    2005
    2003
    Örebro
    Örebro Kanotförening
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    4:38:659
    4Carlsson Signe
    Rosdahl Sofia
    2003
    2004
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    4:39:383
  • 110
    Lør EM
    16:12
    Senior
    Udgår
    0
  • 111
    Lør EM
    16:19
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    Hinge Anton
    2006
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:45:683
    2Juul Marcus
    Østergaard Mikkel
    2006
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:48:667
    3Kok Oliver
    Valgren Tobias
    2006
    2006
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    3:48:697
    4Legart Qvist Jonathan
    Honoré Sebastian
    2007
    2007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    3:52:913
    5Klitte Johan
    Langballe Karl-Emil
    2007
    2007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    3:56:615
    6Salomon Thing Isak
    Kjær Malthe
    2007
    2007
    Holte
    Holte Roklub
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    4:05:982
    7Vilsmark Jonas
    Madsen Kristoffer
    2006
    2006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    Odense
    Odense Kajakklub
    4:14:250
    8Falkenström William
    Blomberg Linus
    2007
    2007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    4:14:354
    9Nyqvist Kasper
    Claesson Gustav
    2006
    2006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    4:21:743
  • 112
    Lør EM
    16:39
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Molin Andreas
    FA-52008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:07:110
    2Børresen Johannes
    SF1-52008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    2:12:670
    3Sundbye-Knudsen Nilas
    SF2-62009
    Holte
    Holte Roklub
    2:13:528
    4Petersen August
    SF1-72009
    Nibe
    Nibe Roklub
    2:16:831
    5Kipling Luca
    SF2-72009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    2:17:055
    6Berg Ludvig
    SF1-12009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    2:20:487
    7Nissen Anton
    SF2-12008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:22:017
    8Christensen Felix
    OUT2008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:31:385
    9Rasmussen Mads
    OUT2010
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:31:485
  • 113
    Lør EM
    16:44
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Bacher-Terkelsen Christian
    FA-42008
    Holte
    Holte Roklub
    2:01:131
    2Hald Laurits
    SF2-52009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    2:03:153
    3Reckendorff Pilemand Malthe
    SF1-42009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    2:04:177
    4Nørgaard Jensen David
    SF2-32008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    2:04:995
    5Kjærhus Anton
    SF1-22008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:08:053
    6Andreasen Anton
    SF2-82008
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    2:10:765
    7Søndergaard Emil
    SF1-92009
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:23:252
    8Barody Marcus
    OUT2008
    Holte
    Holte Roklub
    2:27:034
    9Poulsen Sofus
    OUT2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:39:331
  • 114
    Lør EM
    16:49
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Klitte Rasmus
    FA-62008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:01:089
    2Jensen Anton
    SF2-42008
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    2:02:413
    3Westergaard Alexsander
    SF1-62008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:07:967
    4Siverbrant Storm
    SF1-32008
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    2:08:535
    5Karki Mailo
    SF2-22010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    2:12:730
    6Bloch Hans
    SF1-82009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    2:15:132
    7Kruse Mathias
    SF2-92008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:18:320
    8Koponen Lagnevall Edvin
    OUT2008
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    2:26:584
    9Olsen Hugo
    OUT2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:28:629
  • 115
    Lør EM
    16:54
    U16
    Udgår
    0
  • 116
    Lør EM
    16:59
    U16
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Alsøer Caroline
    FA-52008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    2:15:849
    2Knudsen Clara
    SF1-52009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:20:741
    3Nyqvist Ilse
    SF2-62008
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    2:27:702
    4Valggreen Maya
    SF1-72009
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    2:28:122
    5Söderman Nora
    SF2-72009
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    2:31:358
    6Fabricius Marie
    SF1-12009
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:34:706
    7Sjöström Astrid
    2008
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    DNS
  • 117
    Lør EM
    17:04
    U16
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Hinge Frida
    FA-42008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:24:741
    2Edhag Emelie
    SF1-42009
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    2:27:589
    3Melsen Frida
    SF2-32008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:33:325
    4Vestergaard Astrid
    SF1-22008
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:43:800
    5Yde Naomi
    SF2-52009
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
    6Värendh Oda
    2008
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    DNS
  • 118
    Lør EM
    17:09
    U16
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Stoubæk Karen
    FA-62009
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    2:30:041
    2Falkenström Esther
    SF2-42009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    2:34:495
    3Thomsen Johanna
    SF1-62010
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:36:165
    4Karlsson Julia
    SF1-32009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    2:48:402
    5hald Kartrine
    SF2-22009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    3:11:093
    6Bigum Frida
    SF1-82008
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    3:15:185
  • 119
    Lør EM
    17:14
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Noe Alberte
    Boddum Rasmus
    2007
    2006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:52:703
    2Alsøer Caroline
    Andersen Sune
    2008
    2007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:54:787
    3Nielsen Agnete
    Nielsen Daniel
    2006
    2006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:56:371
    4Falkenström William
    Sivtoft Tyra
    2007
    2006
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:02:097
    5Mittag Søren
    Kildahl Emile
    2006
    2007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:06:214
    6Duvivier Alban
    Kirke Munk Ebbesen Cecilie
    2000
    2000
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
    7Nyqvist Kasper
    Nyqvist Ilse
    2006
    2008
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    DNS
  • 120
    Lør EM
    17:19
    Senior
    Officiel
    6
    PladsNavnÅrKlubResultat
    1Nathell Martin
    Andersson Melina
    1995
    1999
    Ängelholm
    Ängelholms Rodd & Kanot
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    1:46:381
    2Svanberg Emilie
    Svanberg Felix
    2006
    2004
    Fana
    Fana Kajakklubb
    Fana
    Fana Kajakklubb
    1:54:554
    3Duvivier Alban
    Kirke Munk Ebbesen Cecilie
    2000
    2000
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    1:57:464
    4Lagerstam Julia
    Orban Theodor
    1999
    1999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    DNS
    5Gravlund William
    Milthers Sara
    2000
    2002
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    DNS
  • 121
    Søn FM
    08:00
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Thorbjørn
    SF1-52000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:43:184
    2Holten Poulsen Rene
    SF2-41988
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:45:314
    3Kamper Kristensen Kristian
    SF3-32003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    1:45:946
    4Myrberg Johan
    SF4-22003
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    1:46:673
    5Hansen Mikkel
    SF1-12004
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    1:48:661
    6Blem Marcus
    SF1-9/OUT2003
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:52:097
    7Duvivier Alban
    OUT2000
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    1:56:709
    8Riber Meldgaard Jeppe
    OUT2004
    Holte
    Holte Roklub
    2:04:169
    9Koponen Lagnevall Alfred
    OUT2005
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    2:06:748
  • 122
    Søn FM
    08:05
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Johansson Jesper
    SF2-52002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:52:675
    2Norstroem Oskar
    SF4-32003
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    1:54:047
    3Andersson Daniel
    SF3-72005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    1:59:455
    4Larsen Mads
    SF1-82004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    2:04:552
    5Uhrenholt Sebastian
    SF2-91997
    Sundby
    Sundby Kajakklub
    2:09:550
    6Buschardt Christoffer
    1999
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
    7User Dummy2
    2001

    Dummy
    DNS
  • 123
    Søn FM
    08:10
    Senior
    Officiel
    10
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nathell Martin
    SF3-51995
    Ängelholm
    Ängelholms Rodd & Kanot
    1:47:637
    2 Jørgensen Valdemar
    SF3-62003
    ARK
    Amager Ro- og Kajakklub
    1:48:495
    3Johansson Daniel
    SF2-72004
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:51:565
    4Schaufuss Oskar
    SF1-22003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:51:669
    5Hippeläinen Jarkko
    SF4-12001
    VaVe
    VaVe
    1:52:047
    6Johansson Leo
    SF1-9/OUT2005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    1:52:511
    7Dyrvig Larsen Anders
    OUT2004
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:53:431
    8Odgaard Jakobsen Palle
    OUT2004
    Lemvig
    Lemvig Roklub
    1:53:733
    9Hartmann Gersbøll Oscar
    OUT2005
    Holte
    Holte Roklub
    1:58:781
    10User Dummy2
    2001

    Dummy
    DNS
  • 124
    Søn FM
    08:15
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Gairy Aasmul Victor
    SF4-51999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    1:44:797
    2Graversen Morten
    SF1-61996
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:46:417
    3Lagerstam Hugo
    SF2-32003
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:46:911
    4Hedin Eric
    SF3-82002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:47:865
    5Barnewitz Dürr Jonas
    SF4-92005
    Holte
    Holte Roklub
    1:48:359
    6Nordberg Ludvig
    SF1-9/OUT2004
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    1:54:191
    7Sivula Otto
    OUT2000
    Melamajavat
    Melamajavat
    1:59:534
    8Petterson Kacper
    OUT2004
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    2:00:742
    9User Dummy2
    OUT2001

    Dummy
    DNS
  • 125
    Søn FM
    08:20
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Brodén Karl
    SF1-42001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    1:47:832
    2Skau Toftgaard Gustav
    SF2-62005
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:48:646
    3Josefsson Sammeli Philip
    SF4-72004
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    1:53:512
    4Cenni Pedersen Jacob
    SF3-22005
    Holte
    Holte Roklub
    1:57:244
    5Pold Mads
    SF3-92004
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:57:361
    6Nielsen Lukas
    SF1-9/OUT2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    1:58:345
    7Kjærbo Esben
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:03:215
    8Lindeberg Arvid
    2005
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    DNS
    9Andersen Nicco
    2000
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    DNS
  • 126
    Søn FM
    08:25
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Sibbersen Magnus
    SF3-42001
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    1:46:022
    2Keskinen Niko
    SF4-62002
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    1:47:892
    3Svanberg Felix
    SF1-72004
    Fana
    Fana Kajakklubb
    1:48:880
    4Skovsager Gustav
    SF2-82000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:49:064
    5Borggaard Jeppe
    SF2-12005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:51:384
    6Lolk-Hansen Asbjørn
    SF1-9/OUT1999
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    1:52:086
    7Skagerö Viktor
    OUT2004
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    1:53:920
    8Åkerlund William
    OUT2002
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:54:802
  • 127
    Søn FM
    08:30
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Orban Theodor
    SF4-41999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:45:470
    2Kristensen Jeppe
    SF1-32000
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:46:131
    3Mäntynen Joona
    SF2-21994
    Pirkka-Melojat ry
    Pirkka-Melojat ry
    1:50:241
    4Gravlund William
    SF4-82000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:53:153
    5Lebeda Bohdan
    SF3-12005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:55:851
    6Råsten-Lilja Isak
    SF1-9/OUT2005
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    1:58:535
    7Knoth Konrad
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:00:159
    8Molin Frederik
    OUT2005
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:09:968
  • 128
    Søn FM
    08:35
    Senior
    Udgår
    0
  • 129
    Søn FM
    08:40
    Senior
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Jensen Katrine
    SF1-52003
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:57:479
    2Stensils Linnea
    SF3-61994
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    1:58:087
    3Lagerstam Julia
    SF2-61999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:00:915
    4Thor Agnes
    SF2-22003
    Bengtsfors
    Bengtsfors BoIS
    2:04:314
    5Höglund Elin
    SF1-82004
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    2:05:520
    6Birath Elsa
    SF3-12005
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    2:07:166
    7Nissen Signe
    SF/OUT2004
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:07:566
    8Jacobsen Nanna
    OUT2005
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    2:07:898
  • 130
    Søn FM
    08:45
    Senior
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Andersson Melina
    SF2-51999
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    1:59:563
    2Nyvang Iversen Bolette
    SF1-41997
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    2:01:535
    3Bonney Emily
    SF3-32005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:03:450
    4Bach Nielsen Siri
    SF3-72005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:07:620
    5Ferguson Emelie
    SF2-82005
    Örebro
    Örebro Kanotförening
    2:10:788
    6Knudsen Nicolina
    SF1-12005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:14:376
    7Norefjord Julia
    SF/OUT2003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    2:15:608
  • 131
    Søn FM
    08:50
    Senior
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Wikberg Moa
    SF3-41994
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:56:602
    2Milthers Sara
    SF1-62002
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:57:832
    3Olsen Julie
    SF2-32001
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:58:648
    4Malinen Netta
    SF2-71992
    Tampereen Vihuri
    Tampereen Vihuri
    2:02:646
    5Find Hansen Anna
    SF1-22002
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:02:984
    6Råsten-Lilja Klara
    SF3-82003
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    2:17:519
  • 132
    Søn FM
    08:55
    Senior
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Hauge Matthiesen Frederikke
    SF3-52000
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    2:01:738
    2Luda Ardis
    SF2-42001
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:03:060
    3Nielsen Karoline
    SF1-32003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:07:827
    4Søborg Asta
    SF1-72005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:11:575
    5Christensen Astrid
    SF3-22003
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:12:627
    6Carlsson Signe
    SF2-92003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    2:13:411
    7Rosdahl Sofia
    2004
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    DNS
  • 133
    Søn FM
    09:00
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Maigaard Magnus
    SF1-52006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:51:368
    2Langballe Karl-Emil
    SF2-42007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:53:358
    3Hinge Anton
    SF3-32006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:53:590
    4Valgren Tobias
    SF1-22006
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    1:54:031
    5Pors Vestergaard Aksel
    SF2-82006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:54:285
    6Tinín Dmitrij
    SFX/OUT2007
    Katrineholm
    Katrineholms Kanotklubb
    1:54:515
    7Hellgren Oscar
    OUT2007
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    2:01:539
    8Saarinen Kaapo
    OUT2007
    VaVe
    VaVe
    2:03:739
    9Nielsen Daniel
    OUT2006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    2:04:021
  • 134
    Søn FM
    09:05
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Honoré Sebastian
    SF3-52007
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    1:52:676
    2Stiegler Arild
    SF1-62006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    1:54:564
    3Poulsen Albert
    SF2-32006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:54:844
    4Salomon Thing Isak
    SF3-22007
    Holte
    Holte Roklub
    1:55:616
    5Nyqvist Kasper
    SF1-12006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    1:56:433
    6Romanovich Nikita
    SFX/OUT2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:58:317
    7Blomgren-Hansen Frederik
    OUT2007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:02:781
    8Gersbo Malte
    OUT2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:06:021
    9Virolainen Tuomas
    OUT2007
    VaVe
    VaVe
    2:06:637
  • 135
    Søn FM
    09:10
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    SF2-52006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:50:026
    2Kok Oliver
    SF3-62006
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    1:54:745
    3Munch Haraldsson Kjartan
    SF1-72006
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    1:56:155
    4Klitte Johan
    SF2-22007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:57:347
    5Claesson Gustav
    SF3-12006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    1:57:965
    6Kjær Malthe
    SFX/OUT2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:58:011
    7Blomberg Linus
    OUT2007
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    2:03:823
    8Dirchsen Alexander
    OUT2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:09:339
  • 136
    Søn FM
    09:15
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Juul Marcus
    SF1-42006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:52:128
    2Boddum Rasmus
    SF2-62006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:54:586
    3Holm Nielsen Christian
    SF3-72007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    1:55:900
    4Mittag Søren
    SF1-82006
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:59:155
    5Vilsmark Jonas
    SF2-12006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:01:359
    6Meyer Hakon
    SFX/OUT2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:02:781
    7Callin Wikman Leo
    OUT2006
    Malmö
    Malmö Kanotklubb
    2:04:407
    8Boes Askaa Alfred
    2006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
  • 137
    Søn FM
    09:20
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Østergaard Mikkel
    SF3-42006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:51:635
    2Andersen Sune
    SF1-32007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:51:713
    3Qvist Christian
    SF2-72006
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:51:847
    4Legart Qvist Jonathan
    SF3-82007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:54:937
    5Värendh Hannes
    SF1-92006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:55:447
    6Madsen Kristoffer
    SFX/OUT2006
    Odense
    Odense Kajakklub
    1:55:981
    7Dahlberg Alvin
    OUT2007
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:58:627
    8Øcdemir Ridvan
    OUT2006
    VS20
    Vandsport 20
    2:18:800
  • 138
    Søn FM
    09:25
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Søborg Frida
    SF1-52008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:10:121
    2Larsson Olivia
    SF3-62006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    2:13:275
    3Christensen Ellen
    SF2-62006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:18:602
    4Lövberg Vendela
    SF2-22006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:21:772
    5Uppenberg Esther
    SF1-82007
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    2:26:292
    6Lindeberg Hilda
    2007
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    DNS
    7Dummy Female2
    2008

    Dummy
    DNS
  • 139
    Søn FM
    09:30
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Noe Alberte
    SF2-52007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:11:484
    2Trudslev Frida
    SF1-42007
    Odense
    Odense Kajakklub
    2:22:892
    3Johansson Linnea
    SF3-32007
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    2:25:766
    4Skov Rose
    SF3-72006
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    2:27:250
    5Højdam Karen
    SF2-82007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:30:142
    6Jentzen Elsa
    2006
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    DNS
    7Sundström Tilda
    2007
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    DNS
  • 140
    Søn FM
    09:35
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Sivtoft Tyra
    SF3-42006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:18:075
    2Søndergaard Emilie
    SF1-62007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:18:385
    3Bach Nielsen Marie
    SF2-32007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:19:263
    4Hjorth Korneliussen Karla
    SF2-72006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:20:193
    5Haikara Anna
    SF1-22007
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    2:26:013
    6Roslund Salima
    SF3-82006
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    2:28:435
    7Dummy Female
    2010

    Dummy
    DNS
  • 141
    Søn FM
    09:40
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nielsen Agnete
    SF3-52006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    2:10:418
    2Stening Rut
    SF2-42007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    2:11:182
    3Tyrebrant Nelly
    SF1-32006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:14:190
    4Kildahl Emile
    SF1-72007
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:15:476
    5Myrberg Astrid
    SF3-22006
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    2:19:225
    6Svanberg Emilie
    SF2-92006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    2:23:577
    7Helsingius Sandra
    SF/OUT2006
    Canoa
    Canoa
    2:27:379
  • 142
    Søn FM
    09:45
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Borggaard Jeppe
    Barnewitz Dürr Jonas
    FA-52005
    2005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    1:39:008
    2 Jørgensen Valdemar
    Schaufuss Oskar
    SF1-52003
    2003
    ARK
    Amager Ro- og Kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:39:033
    3Nordenskjöld Axel
    Johansson Daniel
    SF2-62005
    2004
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:43:087
    4Pold Mads
    Åkerlund William
    SF1-72004
    2002
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:43:099
    5Nordberg Ludvig
    Johansson Leo
    SF2-72004
    2005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    1:46:051
    6Odgaard Jakobsen Palle
    Dyrvig Larsen Anders
    SF1-12004
    2004
    Lemvig
    Lemvig Roklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:47:049
    7Knoth Konrad
    Kjærbo Esben
    SF2-12005
    2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:54:018
    8Svanberg Felix
    Stiegler Arild
    2004
    2006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    Fana
    Fana Kajakklubb
    DNS
  • 143
    Søn FM
    09:50
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Bock Gustav
    Knudsen Rasmus
    FA-42002
    2000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    1:34:813
    2Maretti Søren
    Kristensen Jeppe
    SF2-51997
    2000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:37:017
    3Lindberg Joakim
    Kernen Dennis
    SF1-41993
    2000
    Finspång
    Finspångs Kanotklubb
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    1:38:027
    4Orban Theodor
    Andersson Anton
    SF2-31999
    1998
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    1:39:875
    5Hippeläinen Kalle
    Keskinen Niko
    SF1-22005
    2002
    VaVe
    VaVe
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    1:40:021
    6Norstroem Oskar
    Råsten-Lilja Isak
    SF2-82003
    2005
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    1:44:672
    7Duvivier Alban
    Nielsen Lukas
    SF1-92000
    2002
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    1:45:906
    8Andersson Daniel
    Andersson Robin
    OUT2005
    1991
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    1:49:452
    9Larsen Mads
    Riber Meldgaard Jeppe
    OUT2004
    2004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    Holte
    Holte Roklub
    2:02:443
  • 144
    Søn FM
    09:55
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Kolehmainen Eetu
    Hakala Jeremy
    FA-62001
    1995
    Mikkelin Melojat
    Mikkelin Melojat
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    1:34:217
    2Bryde Philip
    Farstad Christian
    SF2-42002
    2000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:34:691
    3Lagerstam Hugo
    Johansson Jesper
    SF1-62003
    2002
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:38:259
    4Hedin Eric
    Myrberg Johan
    SF1-32002
    2003
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    1:38:737
    5Hansen Mikkel
    Blem Marcus
    SF2-22004
    2003
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:39:461
    6Brodén Karl
    Josefsson Sammeli Philip
    SF1-82001
    2004
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    1:40:429
    7Lebeda Bohdan
    Romanovich Nikita
    SF2-92005
    2006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:43:829
    8Lindeberg Arvid
    Skagerö Viktor
    OUT2005
    2004
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    1:44:207
    9Koponen Lagnevall Alfred
    Petterson Kacper
    OUT2005
    2004
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    1:48:486
  • 145
    Søn FM
    10:00
    Senior
    Udgår
    0
  • 146
    Søn FM
    10:05
    Senior
    Udgår
    0
  • 147
    Søn FM
    10:10
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Juul Marcus
    Maigaard Magnus
    FA-52006
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:44:244
    2Langballe Karl-Emil
    Pors Vestergaard Aksel
    FA-32007
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:45:234
    3Poulsen Albert
    Mittag Søren
    FA-72006
    2006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:46:836
    4Salomon Thing Isak
    Kjær Malthe
    SF-52007
    2007
    Holte
    Holte Roklub
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:48:736
    5Värendh Hannes
    Callin Wikman Leo
    SF-62006
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Malmö
    Malmö Kanotklubb
    1:53:634
    6Virolainen Tuomas
    Saarinen Kaapo
    SF-22007
    2007
    VaVe
    VaVe
    VaVe
    VaVe
    1:54:592
    7Olsen Hugo
    Dirchsen Alexander
    SF-82008
    2006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:04:127
    8Holm Nielsen Christian
    Boes Askaa Alfred
    2007
    2006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    DNS
    9Tinín Dmitrij
    2007
    Katrineholm
    Katrineholms Kanotklubb
    DNS
  • 148
    Søn FM
    10:15
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    Østergaard Mikkel
    FA-42006
    2006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:40:551
    2Legart Qvist Jonathan
    Honoré Sebastian
    FA-62007
    2007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    1:40:731
    3Kok Oliver
    Valgren Tobias
    FA-22006
    2006
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    1:41:295
    4Qvist Christian
    Boddum Rasmus
    SF-42006
    2006
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:41:311
    5Nyqvist Kasper
    Claesson Gustav
    SF-32006
    2006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    1:47:844
    6Vilsmark Jonas
    Madsen Kristoffer
    SF-72006
    2006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    Odense
    Odense Kajakklub
    1:49:960
    7Falkenström William
    Blomberg Linus
    SF-12007
    2007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    1:50:446
    8Dahlberg Alvin
    Gersbo Malte
    SF-9/OUT2007
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:54:598
  • 149
    Søn FM
    10:20
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Alsøer Caroline
    Noe Alberte
    FA-52008
    2007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:59:476
    2Bach Nielsen Marie
    Hjorth Korneliussen Karla
    FA-32007
    2006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:00:188
    3Søndergaard Emilie
    Kildahl Emile
    FA-72007
    2007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:02:346
    4Lövberg Vendela
    Myrberg Astrid
    SF-52006
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    2:16:785
    5Lindeberg Hilda
    Jentzen Elsa
    2007
    2006
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    DNS
    6Värendh Oda
    Söderman Nora
    2008
    2009
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Fagervik
    Fagerviks Kanotklubb
    DNS
    7Tyrebrant Nelly
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    DNS
  • 150
    Søn FM
    10:25
    U18
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Søborg Frida
    Nielsen Agnete
    FA-42008
    2006
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:55:048
    2Sivtoft Tyra
    Larsson Olivia
    FA-62006
    2006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    1:58:152
    3Stening Rut
    Edhag Emelie
    FA-22007
    2009
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    2:02:592
    4Christensen Ellen
    Skov Rose
    SF-42006
    2006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    2:05:468
    5Larsen Mille
    Trudslev Frida
    SF-32006
    2007
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    Odense
    Odense Kajakklub
    2:11:169
    6Uppenberg Esther
    Roslund Salima
    SF-72007
    2006
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    2:11:987
  • 151
    Søn FM
    10:30
    U16
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Kjærhus Anton
    Hald Laurits
    FA-52008
    2009
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:47:237
    2Molin Andreas
    Andreasen Anton
    FA-32008
    2008
    361
    361 Kano og Kajakklub
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    1:52:868
    3Nørgaard Jensen David
    Klitte Rasmus
    FA-72008
    2008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:57:348
    4Petersen August
    Rasmussen Mads
    SF-52009
    2010
    Nibe
    Nibe Roklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:01:666
    5Christensen Felix
    Søndergaard Emil
    SF-62008
    2009
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:03:534
    6Stjernqvist Axel
    Berg Ludvig
    SF-22009
    2009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    2:04:506
    7Nissen Magnus
    2008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    DNS
  • 152
    Søn FM
    10:35
    U16
    Officiel
    6
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Jensen Anton
    Reckendorff Pilemand Malthe
    FA-42008
    2009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:47:782
    2Bloch Hans
    Karki Mailo
    FA-62009
    2010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:50:904
    3Kruse Mathias
    Børresen Johannes
    FA-22008
    2008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:54:890
    4Kipling Luca
    Nissen Anton
    SF-42009
    2008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    361
    361 Kano og Kajakklub
    1:57:661
    5Koponen Lagnevall Edvin
    Siverbrant Storm
    SF-32008
    2008
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    2:00:027
    6Mørch Ditlev
    Poulsen Sofus
    SF-72010
    2008
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:13:857
  • 153
    Søn FM
    10:40
    U16
    Udgår
    9
  • 154
    Søn FM
    10:45
    U16
    Udgår
    0
  • 155
    Søn FM
    10:50
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Thorbjørn
    FA-52000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:42:645
    2Graversen Morten
    FA-81996
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:43:563
    3Svanberg Felix
    FA-1/FB2004
    Fana
    Fana Kajakklubb
    1:44:005
    4Brodén Karl
    FB-32001
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    1:46:253
    5Kristensen Jeppe
    FB/FC2000
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:46:453
    6Hansen Mikkel
    FC-42004
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    1:47:943
    7Andersson Anton
    FC/OUT1998
    Nyköping
    Nyköpings Kanotklubb
    1:48:069
    8Schaufuss Oskar
    OUT2003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:00:400
    9Larsen Mads
    OUT2004
    Esrum
    Esrum Kajakklub
    2:04:224
  • 156
    Søn FM
    10:55
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Holten Poulsen Rene
    FA-41988
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:44:189
    2Lagerstam Hugo
    FA-72003
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:44:641
    3Johansson Jesper
    FA-1/FB2002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:45:359
    4Skovsager Gustav
    FB-22000
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:45:595
    5Mäntynen Joona
    FB/FC1994
    Pirkka-Melojat ry
    Pirkka-Melojat ry
    1:50:209
    6Borggaard Jeppe
    FC-32005
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:50:675
    7Skau Toftgaard Gustav
    FC/OUT2006
    Kolding
    Kolding Kajak Klub
    1:50:939
    8Johansson Daniel
    OUT2004
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    2:05:682
    9Uhrenholt Sebastian
    OUT1997
    Sundby
    Sundby Kajakklub
    2:08:352
  • 157
    Søn FM
    11:00
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Sibbersen Magnus
    FA-62001
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    1:42:998
    2Nathell Martin
    FA-21995
    Ängelholm
    Ängelholms Rodd & Kanot
    1:44:492
    3Kamper Kristensen Kristian
    FA-1/FB2003
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    1:45:476
    4 Jørgensen Valdemar
    FB-72003
    ARK
    Amager Ro- og Kajakklub
    1:46:272
    5Hedin Eric
    FB/FC2002
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    1:49:090
    6Josefsson Sammeli Philip
    FC-22004
    Näset
    Näsets Paddlarklubb
    1:49:838
    7Cenni Pedersen Jacob
    FC/OUT2005
    Holte
    Holte Roklub
    1:56:163
    8Andersson Daniel
    OUT2005
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    2:02:647
    9Pold Mads
    OUT2004
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    2:05:065
  • 158
    Søn FM
    11:05
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Gairy Aasmul Victor
    FA-31999
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    1:43:649
    2Orban Theodor
    FA-91999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:44:673
    3Myrberg Johan
    FA-1/FB2003
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    1:45:488
    4Keskinen Niko
    FB-82002
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    1:46:742
    5Barnewitz Dürr Jonas
    FB/FC2005
    Holte
    Holte Roklub
    1:47:696
    6Gravlund William
    FC-72000
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:50:494
    7Lebeda Bohdan
    FC/OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:50:558
    8Hippeläinen Jarkko
    OUT2001
    VaVe
    VaVe
    2:00:776
    9Norstroem Oskar
    OUT2003
    Södertälje
    Kanotför. Kanotisterna Södertälje
    2:01:906
  • 159
    Søn FM
    11:10
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Milthers Sara
    FA-52002
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:56:386
    2Jensen Katrine
    FA-32003
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:57:090
    3Nyvang Iversen Bolette
    FA-81997
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:59:664
    4Find Hansen Anna
    FB-52002
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:01:796
    5Höglund Elin
    FB-72004
    Brunnsviken
    Brunnsvikens Kanotklubb
    2:05:308
    6Nielsen Karoline
    FB-22003
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:05:342
    7Nissen Signe
    OUT2004
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:09:416
    8Søborg Asta
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:12:546
    9Knudsen Nicolina
    OUT2005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:15:397
  • 160
    Søn FM
    11:15
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Andersson Melina
    FA-41999
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    1:55:646
    2Lagerstam Julia
    FA-71999
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:57:463
    3Olsen Julie
    FA-12001
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:00:999
    4Malinen Netta
    FB-61992
    Tampereen Vihuri
    Tampereen Vihuri
    2:03:630
    5Luda Ardis
    FB-32001
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:04:340
    6Thor Agnes
    FB-12003
    Bengtsfors
    Bengtsfors BoIS
    2:06:133
    7Ferguson Emelie
    OUT2005
    Örebro
    Örebro Kanotförening
    2:08:443
    8Norefjord Julia
    OUT2003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    2:11:030
    9Carlsson Signe
    OUT2003
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    2:16:187
  • 161
    Søn FM
    11:15
    Senior
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Hauge Matthiesen Frederikke
    FA-62000
    Lyngby
    Lyngby Kanoklub
    1:59:673
    2Stensils Linnea
    FA-21994
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    2:00:226
    3Wikberg Moa
    FA-91994
    Karlstad
    Karlstads Paddlarklubb
    2:00:433
    4Bonney Emily
    FB-42005
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:02:023
    5Bach Nielsen Siri
    FB-82005
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:07:083
    6Christensen Astrid
    FB-92003
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:09:920
    7Birath Elsa
    OUT2005
    Bråviken
    Bråviken Kanotklubb
    2:10:003
    8Råsten-Lilja Klara
    OUT2003
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    2:19:324
  • 162
    Søn FM
    11:25
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Juul Marcus
    FA-52006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:50:713
    2Maigaard Magnus
    FA-32006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:50:873
    3Andersen Sune
    FA-82007
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:51:867
    4Stiegler Arild
    FB-52006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    1:52:387
    5Valgren Tobias
    FB-72006
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    1:52:984
    6Nyqvist Kasper
    FB-22006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    1:56:624
    7Värendh Hannes
    FC-52006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    1:57:430
    8Munch Haraldsson Kjartan
    FC-32006
    NORD
    Kano og Kajakklubben NORD
    2:03:217
    9Mittag Søren
    FC-82006
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    2:07:738
  • 163
    Søn FM
    11:30
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Rask Sebstian
    FA-42006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:47:883
    2Boddum Rasmus
    FA-72006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:50:196
    3Qvist Christian
    FA-12006
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:50:303
    4Langballe Karl-Emil
    FB-62007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:50:703
    5Pors Vestergaard Aksel
    FB-32006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:52:183
    6Poulsen Albert
    FB-12006
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    1:55:206
    7Tinín Dmitrij
    FC-42007
    Katrineholm
    Katrineholms Kanotklubb
    1:55:793
    8Klitte Johan
    FC-72007
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:01:230
    9Vilsmark Jonas
    FC-12006
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:05:367
  • 164
    Søn FM
    11:35
    U18
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Hinge Anton
    FA-62006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:49:802
    2Østergaard Mikkel
    FA-22006
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    1:50:592
    3Honoré Sebastian
    FA-92007
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    1:51:045
    4Salomon Thing Isak
    FB-42007
    Holte
    Holte Roklub
    1:51:099
    5Legart Qvist Jonathan
    FB-82007
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:53:405
    6Kok Oliver
    FB-92006
    Hvidovre
    Hvidovre Kajakklub
    1:53:902
    7Holm Nielsen Christian
    FC-62007
    361
    361 Kano og Kajakklub
    1:55:736
    8Madsen Kristoffer
    FC-22006
    Odense
    Odense Kajakklub
    1:56:302
    9Claesson Gustav
    FC-92006
    Örnsberg
    Örnsbergs Kanotsällskap
    2:05:793
  • 165
    Søn FM
    11:40
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Søborg Frida
    FA-52008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:10:910
    2Tyrebrant Nelly
    FA-32006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:11:450
    3Søndergaard Emilie
    FA-82007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:13:150
    4Kildahl Emile
    FB-52007
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    2:18:197
    5Haikara Anna
    FB-72007
    Kangasalan Melojat
    Kangasalan Melojat
    2:21:100
    6Trudslev Frida
    FB-22007
    Odense
    Odense Kajakklub
    2:22:534
    7Uppenberg Esther
    OUT2007
    Jönköping
    Jönköpings Kanotklubb
    2:24:067
    8Helsingius Sandra
    OUT2006
    Canoa
    Canoa
    2:25:600
  • 166
    Søn FM
    11:45
    U18
    Officiel
    8
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Noe Alberte
    FA-42007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:07:808
    2Stening Rut
    FA-72007
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    2:09:442
    3Hjorth Korneliussen Karla
    FA-12006
    Nybro-Furå
    Nybro-Furå Kano- og Kajakklub
    2:10:285
    4Bach Nielsen Marie
    FB-62007
    Vallensbæk
    Vallensbæk Kano og Kajak Club
    2:10:352
    5Lövberg Vendela
    FB-32006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:17:762
    6Christensen Ellen
    FB-12006
    361
    361 Kano og Kajakklub
    2:20:045
    7Svanberg Emilie
    OUT2006
    Fana
    Fana Kajakklubb
    2:23:279
    8Højdam Karen
    OUT2007
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    2:30:576
  • 167
    Søn FM
    11:50
    U18
    Officiel
    7
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Nielsen Agnete
    FA-62006
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    2:12:064
    2Larsson Olivia
    FA-22006
    Lidköping
    Lidköpings Kanotförening
    2:14:027
    3Sivtoft Tyra
    FA-92006
    Lödde
    Lödde Kanotklubb
    2:17:414
    4Myrberg Astrid
    FB-42006
    Luleå
    Luleå Kajakklubb
    2:23:394
    5Skov Rose
    FB-82006
    Skovshoved
    Skovshoved Roklub
    2:23:911
    6Roslund Salima
    FB-92006
    Waxholm
    Waxholm Kanot Selskap
    2:36:148
    7Johansson Linnea
    2007
    Halmstad
    Halmstad Kanotklubb
    DNS
  • 168
    Søn FM
    11:55
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Kjærhus Anton
    FA-32008
    Vejle Å
    Kano og Kajakklubben Vejle Å
    1:55:406
    2Westergaard Alexsander
    FA-82008
    Køge
    Køge Kano og Kajakklub
    1:55:412
    3Reckendorff Pilemand Malthe
    FA-12009
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:58:649
    4Børresen Johannes
    FB-52008
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    2:01:459
    5Bloch Hans
    FB-32009
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    2:02:996
    6Petersen August
    FB-72009
    Nibe
    Nibe Roklub
    2:05:996
    7Siverbrant Storm
    FB-12008
    Kungälvs
    Kungälvs Kanotklubb
    2:06:030
    8Berg Ludvig
    FB-9/OUT2009
    Huskvarna
    Huskvarna Kanotklubb
    2:10:003
    9Søndergaard Emil
    OUT2009
    Silkeborg
    Silkeborg kajakklub
    2:16:437
  • 169
    Søn FM
    12:00
    U16
    Officiel
    9
    PladsNavnProg.ÅrKlubResultat
    1Jensen Anton
    FA-72008
    Maribo
    Maribo Kajakklub
    1:53:859
    2Nørgaard Jensen David
    FA-22008
    Pagaj
    Kajakklubben Pagaj
    1:56:263
    3Hald Laurits
    FA-92009
    Limfjorden
    Kano og Kajakklubben Limfjorden
    1:57:079
    4Karki Mailo
    FB-42010
    Hellerup
    Hellerup Kajakklub
    1:59:036
    5Andreasen Anton
    FB-62008
    Gladsaxe
    Gladsaxe Kano- og Kajakklub
    2:01:303
    6Sundbye-Knudsen Nilas
    FB-22009
    Holte
    Holte Roklub
    2:03:527
    7Kipling Luca